Новини астрономії


Новини астрономії

 
 
 Вчені виявили новий клас екзопланет, де можливе життя

Астрономи з Кембриджського університету (Велика Британія) визначили новий клас екзопланет, які можуть підтримувати життя, що могло б значно пришвидшити пошук життя поза нашою Сонячною системою.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє Phys.org.

Вчені ідентифікували новий клас життєпридатних планет, названих планетами "Гіцеан" (Hycean).

Вони гарячі, покриті океаном, з атмосферою, багатою воднем, та більш численні та спостережувані, ніж планети, подібні до Землі.

За словами дослідників, виявлення життя поза нашою Сонячною системою впродовж найближчих двох-трьох років - реальна можливість.

«Гіцеан-планети відкривають абсолютно новий шлях у нашому пошуку життя в інших місцях», - сказав керівник дослідження, доктор Нікку Мадхусудхан.

Зазначається, що велика кількість основних кандидатів на Гіцеан-планети, визначених дослідниками, більші й гарячіші за Землю.

Проте вони все ж мають характеристики для розміщення великих океанів, які могли б підтримувати мікробне життя, схоже на те, що зустрічається в деяких екстремальних водних середовищах Землі.

Як повідомляв Укрінформ, апарат ExoMars Trace Gas Orbiter Європейського космічного агентства зробив світлину зсуву ґрунту на Марсі.

 
На орбіту Землі запустять досконалий телескоп
 нового типу
      Телескоп "Хаббл" вже довгий час працює на благо всього людства. Досягнення цього космічного апарату  дуже довго перераховувати (не вистачить і об’єму товстої книги). Але можливостей цього пристрою вченим недостатньо, і незабаром планується запуск телескопу нового типу, ім’я якому "Джеймс Вебб".
    Цей телескоп настільки складний, що запустять його на орбіту тільки у 2018 році.
     Новий космічний телескоп спостерігатиме за дальнім космосом, включаючи екзопланети. При цьому пристрій буде в змозі вивчати навіть поверхню далеких екзопланет (розташованих на відстані до 200 світлових років від Землі).
   Дзеркало у "Джеймс Вебб" буде 6,5 метрів у діаметрі. В даний час найбільші дзеркала - у наземних телескопів, діаметр найбільшого - 12 метрів. А ось у того телескопа, що замінить "Джеймса Вебба", дзеркало буде цілих 16 метрів в діаметрі. Іншими словами, чутливість цього телескопа буде приблизно в 2000 разів більша, ніж у Хаббла.

Вчені знайшли на Марсі "колиску життя"

   Дослідники зі США виявили на Марсі крижані котли, в яких у давнину могло існувати мікробне життя.
   Увагу дослідників привернув басейн Hellas, багатий загадковими лійками. Раніше вважалося, що химерний рельєф цієї місцевості був сформований метеоритними бомбардуваннями. Однак нове дослідження показало, що частина з них з'явилася в результаті вулканічної діяльності.
   У загадкових ямах впізнали крижані котли, які зустрічаються і на Землі. Зокрема, вони є в Ісландії і Гренландії. З'ясувалося, що крижані котли на Марсі були найгарячішими його точками. Після закінчення вулканічної діяльності лава і лід перемішалися і застигли. Умови в цих котлах були придатними для зародження та існування мікробного життя. Ймовірно, вони містили теплу рідку воду, насичену хімічними поживними речовинами. На думку вчених, "колиска життя" на Червоній планеті була саме там.


Немає коментарів:

Дописати коментар